RYCO Projekat-„You Need To Know Me To Understand Me“

Nosilac projekta “Upoznaj me da bi me razumeo” (“You need to know me to understand me”) je Škola sa domom za učenike oštećenog sluha i govora “11.Maj” iz Jagodine. Projekat finansira Regional Youth Cooperation Office (RYCO) i Fond Ujedinjenih nacija za izgradnju mira (UNPBF).

Projekat realizuje dramska sekcija Škole sa domom za učenike oštećenog sluha i govora “11.Maj” iz Jagodine u saradnji sa Centrom za kreativno odrastanje i multikulturalnu saradnju (CEKOM) iz Zrenjanina. Partnerske organizacije koje učestvuju u projektu su: “Pozorište mladih Tuzle” i “Eureka” baletski studio iz Skoplja. Prvobitan cilj projekta “Upoznaj me da bi me razumeo” je organizovanje festivala inkluzivnih predstava u Jagodini. Na festivalu bi svaka partnerska organizacija izvela svoju predstavu.

S obzirom na nastalu situaciju i uvođenje epidemioloških mera kako u našoj tako i u zemljama partnerskih organizacija, krajnji produkt nisu pozorišne predstave već filmovi.